Author: L***2
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: Love this wig! Really good quality and worth the money
Color: Yellow | 2 photo(s)
Price: 276kr
| Composition | 100% Polyester |
| Material | High Temperature Fiber |
| Features | Heat-Resistant |
| Special Selling Point | HD Lace Wig |
| Hair Type | Straight Hair |
| Color | Yellow |
| Type | T-Part Lace Wigs |
| Cap Type | Elastic Mesh Cap |
| Crowd | Women |
| Hairstyle | Bob Wigs |
| Theme | Y2K |
| Curl | Straight Hair |
| Dye/Bleach/Perm | Perm |
| Heat Tolerence | 150 |
| Lace Area | 13*4*1 |
| Net Weight | 131 g |
| Length | 25.4 cm |
| Crown | 57 cm |
| SKU | sb2411297827731395 |
Overall Rating: 3.16/5
Author: L***2
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: Love this wig! Really good quality and worth the money
Color: Yellow | 2 photo(s)
Author: p***r
Rating: 2/5 ★★☆☆☆
Date:
Review: nice wig, but it had a fault near the hairline where the hair was falling in the wrong direction and parted oddly. Contacted customer service to return
Color: Mint Green
Author: p***r
Rating: 1/5 ★☆☆☆☆
Date:
Review: I received a completely different orange wig with no lace and a fringe. The item is sold out now, so I can't replace it with the correct one pictured
Color: Orange | 3 photo(s)
Author: p***r
Rating: 1/5 ★☆☆☆☆
Date:
Review: twice ive ordered this wig and twice been sent the wrong one with no lace and a fringe. After a bit of back and forth shein sent me a return label
Color: Orange